Elementor Şablonları Import-Export

WordPress web sitelerimizde kullandığımız Elementor şablonları için artık güncel şablonları kullanmamız gerekmektedir. Önceden indirmiş olduğumuz Elementor şablonları zamanla versiyon olarak geri kalmaktadır. Bu sebeple artık eski web sitelerimizden şablonları export edip yeni web sitemize import etmemiz gerekmektedir. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli hussus elemntor versiyonunun güncel olmasıdır. Eğer şablonları export etmek istediğimiz web sitesinde Elementor update’i gelmişse önce update’i gerçekleştirip sonra şablonları export etmemiz gerekmektedir.

Elementor’da şablonları dışa ve içe aktarmak için bir araç bulunmaktadır. Elementor > Tools > Start Export yolunu izleyerek export işlemini başlatıyoruz.

 

Export ayarlarından sadece Templates bölümünü tikliyoruz. Diğer şıkların tikini kaldırıyoruz.

Şablonlarımızı export etmek için şablonlarda kullanılan pluginleri seçmemiz gerekmektedir. Elementor Pro her export işlemi için gereklidir.

Connect Polylang for Elementor ve Polylang seçeneklerini eğer yeni web sitemizde dil seçeneği var ise tikliyoruz.

Son olarak Create Kit butonuna tıklayarak export işlemimizi tamamlıyoruz.

Import etme işlemi gerçekleştirilirken bu pluginlerin yeni web sitenizde kurulu olması gerekmektedir. Eksik bir plugin var ise sistem hata verecektir.

Elementor > Tools > Start Import yolu ile indirmiş olduğumuz template’leri sisteme yüklüyoruz.