Cep Telefonlarına Uyumlu Responsive Hazır Web Tasarım

Cep Telefonlarına Uyumlu Responsive Hazır Web Tasarım

Hepimizin bildiği üzere son yıllarda şu çıkan “Sürttürmeçli” tablet ve cep telefonları hızlı bir şekilde çoğaldı. Teknoloji üreticileri sizlere dizi dizi farklı ekran boyutlarına sahip elektronik cihazları sundular.

Ancak, bu küçük ekranlı sürttürmeçli cihazlardan web sayfasını açtığınızda sayfa posta pulu gibi görünmektedir. Haliyle sayfadaki bilgiye rahatça ulaşmak için 2 parmağınızla sayfayı büyütmek ve sağa sola aşağı yukarı kaydırmak suretiyle bilgiye ulaşmaya çalışıyorsunuz. Bu sıkıntıyı aşmak için hemen çeşitli mobil uygulama teknikleri geliştirildi. Ancak bu uygulamaları hazırlamak orta düzey geliştiriciler için zor, site yaptıranlar için ise yüksek maliyetli oldu. Uygulamacılar için hemen yeni ve uygulama geliştirtmesi kolay bir teknik sürüldü.

Düşünsenize eskiden 10 parmağınız hareket ederek bilgisayar kullanıyordunuz şimdi 1 veya 2 parmağa düştüğü halde parmak devinimini en aza indirmek için hemen yeni bir tasarım tekniğini çıkardılar. Emin olun! Çok yakında parmağımızı bile sürtmenize gerek kalmayacak. Ekrana bakıp göz süzmeniz yeterli olacaktır.