Yukarı Çık

İnternet ve Navigasyon Haritalarına Kayıt

“Firma yerinizi ziyaret edecek kişilerin size kolayca ulaşabilmelerini sağlamak için önemli avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.”


Bilginin Kaynağı ile Çalışıyoruz

Google’ ın Türkiye’ deki haritalarını güncelleyen tek sorumlu firması ile çalışılmaktadır.

Haritalara Kayıt

Firma yerinizin ve bilgilerinin Google ve Yandex haritalarına eksiksiz ve nitelikli olarak kaydedilmektedir.

İdeal Görünme

Arama motorlarında firma adınız ile arama yapıldığı zaman, sağ yanda firma resminiz, logonuz ve diğer tüm detay bilgilerinizin görüntülenmesi sağlanmaktadır.

Google Haritalara Kayıt Servisi

Haritalarda Doğru Noktaya Yerleşin

Firma adres değişikliğinizde veya haritalarda oluşabilecek yanlış gösterimler düzeltilmektedir.

Navigasyon Cihazlarının Veritabanlarına Kaydolun

Aşağıda ilgili cihazların veritabanlarına kayıt işlemi yapılmaktadır.

Anlaşmalı Navigasyon Cihazları: iGO, Garmin, Navitech, Telefunken, Goldmaster, Aselsan, Arvento, Necvox, Flyaudio, Xetec, Hei, Next, Oblio, Vendeka, Navimep, MLS, Roadstar, Everest, Daiichi, AVT ve Zenec.


Google Haritalara Kayıt Servisi

Kolay Bulunabilir ve Ulaşılabilir Olun

Google, Yandex ve Navigasyon cihazlarının haritalarında açık adresiniz girilmeden, sadece firma adınız girilerek ziyaretçileriniz size kolayca ulaşmaları sağlanmaktadır.


GOOGLE REHBER SERVİSİ NEDİR?

Google Rehber

Firmanızı, mekanınızı web siteniz olsun - olmasın, Google'ın en yeni servislerinden olan Google+ Business Page Rehber özellikli servisine kayıt ederek, Google'da yer alabilirsiniz. Google+'da size ayrılan sayfada, firmanızı, mekanınızı ya da işinizi en geniş şekilde sunabilirsiniz.

Firmanızın iletişim bilgilerini, varsa internet sitenizin adresini, Google haritası üzerindeki yerinizi ve yol tariflerini, ürün ve hizmetlerinizi,resim ve videolarınızla diğer bir çok özelliği Google+ Business Page sayfanızdan sunabilirsiniz.


Örnek İşletme : H&M

Merkezi İsveç'te bulunan H&M, 44 pazarda 2500 mağaza ile küresel bir moda perakendecisidir. Geleneksel pazarlama şekillerini sosyal medya ile paralel kullanır. Google+'yı ilk benimseyenlerden biri olan şirket 1,7 milyon takipçiye çoktan ulaşmıştır. Küresel Sosyal Medya Yöneticisi Miriam Tappert, Google+ sayfaları için H&M hedefinin basit olduğunu söylüyor: "Müşterilerimiz neredeyse orada olmak, diyalog kurmak ve son modayı paylaşmak".

WEB SİTENİZ OLMASADA GOOGLE HARİTALARINDA YER ALABİLİRSİNİZ
Google Rehber servisine firmanızın, mekanınızın web sitesi olmasa da kayıt olabilir ve Google aramalarında bulunabilirsiniz. 
Bize ilettiğiniz firma bilgilerinizle Google+ Business Page sayfanızın kolayca oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

KURGU İnternet Çözümleri SİZİ DE GOOGLE+ BUSINESS PAGE VE HARİTALARA KAYIT OLMAYA DAVET EDİYOR. 
Firma ve mekanınızı da Google+ Business Page ve haritalar servisine kayıt olamaya davet ediyoruz.
 

Google Rehber

CEP TELEFONU SERVİSLERİNE KAYIT HİZMETİ NEDİR?
GOOGLE MOBILE
Firmanızı, mekanınızı cep telefonu servislerine kayıt ederek Cepten de kolay bulunabilirsiniz

Google Mobile

Google'ın cep telefonlarında lokasyon bazlı çalışan servisinde arama sonuçlarında bulunun.

Gerek cep telefonu olsun gerek iPad olsun gerek iPhone olsun gerekse BlackBerry olsun bu uygulama herkese lazım. Bu uygulama sayesinde bilgisayarda kullandığınız Google arama motorunun hemen her özelliğini kullanabileceksiniz. Google'a hızlı erişebilecek, sesli arama yapabilecek veya yakınınızda bulunan her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mekanları görebileceksiniz.

Mobil cihazınızdaki Google Mobile App arama kutusuna arama sorgunuzu [ör., kahve] yazın. Arama sorgunuzda belirttiğiniz şeyi [ör., kahve] sunan, yakınınızdaki işletmelere ilişkin sonuçlar alın. Arama sorgunuz için döndürülen yakınınızdaki işletmelere göz atın ve yeniden arama yapın.


SOSYAL MEDYA KAYITLARI

Facebook Yerler Check In Kaydı


Facebook Yerler & Check In Kaydı

Kullanıcılar için hizmet veren lokasyon bazlı servistir.

Bu servis aynı zamanda markalar için güçlü bir Facebook pazarlama aracına da dönüşmüştür. Servis sayesinde markalar Facebook üzerinden çeşitli “check-in kampanyaları” düzenleyebilmekte, farkındalık yaratabilmekte, hayran sayılarını arttırabilmekte ve hedef kitleleri ile etkileşime geçebilmektedir.

Türkiye'de yaklaşık %80 pazar payına sahip olan navigasyon haritası kullanan markalar şunlardır;

Facebook kullanıcılarının Places servisi aracılığı ile yaptıkları her “check-in” arkadaşlarının Facebook haber kaynağında yer almaktadır. Bu durum yalnızca bir viral etki oluşturmakla kalmayıp, mekân ya da etkinlikleri ziyaret etmesi için markaların hedef kitlelerini de teşvik etmektedir.


Foursquare Yerler Check In Kaydı


Foursquare Yerler & Check In Kaydı

Foursquare, lokasyon bazlı çalışan bir sosyal ağ web sitesi, taşınabilir cihazlar için yazılım ve aynı zamanda bir oyundur.

Kullanıcılar Mobil site üzerinden, kısa mesaj ile veya cep telefonları üzerine kurdukları Foursquare yazılımıyla bulundukları mekânları işaretleyebiliyor. Arkadaşlarınızın nerede olduğunu öğrenebiliyor, hangi mekânda en güzelin ne olduğunu arkadaşlarınızın bildirimlerine göre bilebiliyor ve daha birçok şey yapabiliyorsunuz.

Foursquare uygulamasını cep telefonunuza Foursquare.com adresinden indirebilirsiniz.


Yelp Yerler Check In Kaydı


Yelp Yerler & Check In Kaydı

Tüketicileri yerel işletmelerle buluşturan online kılavuz Yelp, artık Türkiye’de Türkçe web sitesi ve mobil uygulamalarıyla kullanıma sunuldu.

Türkiye'deki internet kullanıcıları Yelp.com.tr sitesinde hesap açıp, yerel işletmelerle ürün ve servis sağlayanlar hakkındaki fikirlerini paylaşabilirler.İşletme hakkında yapılmış tüm yorumları da görebilme imkânı bulunmaktadır.

Yelp'e Yelp.com.tr adresinden ulaşabilir ve mobil uygulamasını cep telefonunuza buradan indirebilirsiniz.