Yukarı Çık

İstanbul Medicare web sitesi hizmete açılmıştır

Mayıs 2015 itibari ile istanbulmedicare.com web sitesi hizmete açılmıştır.

istanbul medicare

İstanbul Haydarpaşa Lisesini 1975 yılında tamamlayan Bülent Zülfikar, 1981 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden tıp doktoru olarak mezun oldu. Uzmanlık çalışmasını kişiliğine uygun olduğuna inandığı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında sürdürdü. Tüm başarılarının arkasında olan ve daima saygın yerini koruyan Gül Zülfikaroğlu hanımefendi ile 1984 yılında evlendi ve bir kız çocukları oldu. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olduğu 1986 yılında; hematoloji ve kardiyolojiye olan merakı mecburi hizmet yasasının varlığı nedeniyle akademik hayatını hematoloji alanına doğru yönlendirdi. Bizim-Lösemili Çocuklar Vakfı sağlık kuruluşunda çalışırken, tıbbın her alanında ülkemizin ve dünyanın tanınmış bilim adamlarıyla çalışma olanağı buldu. 1991 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları dalında Doçent oldu. Beraber çalıştığı akademisyenlerin en genci olarak 1 yıl süreyle Çocuk Hematolojisi - Onkolojisi Bilim Dalı servisini yönetti. Aynı yıl Londra'da Hemofili hastalığı üzerinde çalışması onun Hemofili dünyasıyla tanışmasını sağladı. 1992 sonunda çalışma arkadaşları, hemofili hastaları ve hasta yakınlarıyla birlikte halen başkanlığını yaptığı Türkiye Hemofili Derneğini kurdu.

1993 yılında Londra'da Akdeniz anemisi, Chicago Üniversitesinde “Kemik İliği Nakli” konusunda çalışmalar yaptı. Hazırladığı "Çocukluk Çağı Kronik Myeloid Lösemileri" teziyle 1994 yılında Kan Hastalıkları Uzmanı oldu.

Dr.Zülfikar, 1994-1997 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Sağlık Dairesi Başkanlığı yaptı. İstanbul Sağlık Platformu, Özürlüler Müdürlüğü, Hıfzısıhha Müdürlüğü, Sağlık AŞ’nin kuruluşlarını gerçekleştirdi. Gönüllü Kuruluşlarla gıda güvenliği, hava ve su temizliği, haşere mücadelesi, hepatit B aşılama programı, özürlülerin ve kronik hastalığı olanların şehir hayatına katılmaları, mobil sağlık ünitelerinin yaygınlaştırılması ve benzeri pek çok kent ve kent insanının sağlığını yakından ilgilendiren sorununun çözümünü sağladı.
Bu yıllarda yaygınlaşan özel TV kanallarının halk sağlığına yönelik programlarına öncülük etti ve 2 yıl süreyle her hafta çocuk sağlığı, çevre ve okul sağlığı üzerinde konuşmacı oldu.