MAC OSX - Apple POP3 Mail Kurulumu

1- Continue’ya basarak karşılama ekranını geçiniz.

3- Account Description alanına E-mail hesabınız için bir açıklama yazın. Full Name alanına adınızı ve soyadınızı yazın. E-mail alanına mail adresinizi girin ve bir sonraki adıma geçin.

5- Girdiğiniz bilgilerin internet üzerinden doğrulanmasını bekleyin. Bu aşamada internet bağlantınızın etkin olması gereklidir.

7- Girdiğiniz bilgilerin internet üzerinden doğrulanmasını bekleyin. Bu aşamada internet bağlantınızın etkin olması gereklidir.

9- Done butonuna basarak sihirbazdan çıkın.

11- Account Information tabından Server Settings menüsüne girin.

13- Advanced tabından Gelen Port numarasının 110 olduğundan emin olduktan sonra E-mail kurulumunuz başarıyla tamamlanacaktır.

2- Account Type alanından Pop seçeneğini aktif yapın.

4- Incoming Mail Server alanına mail.alanadiniz.com şeklinde kendi alan adınızın bilgisini yazın. User Name alanına Kullanıcı adı olarak E-mail hesabınızı giriniz. E-mail hesabınızın parolasını girin ve bir sonraki adıma geçin.

6- Outgoing Mail Server alanına mail.alanadiniz.com şeklinde kendi alan adı bilginizi girin. Use Authentication seçeneğinin aktif olduğundan emin olun. User Name alanına Kullanıcı adı olarak E-mail hesabınızı giriniz. E-mail hesabınızın parolasını girin ve bir sonraki adıma geçin.

8- Continue’ya basarak bir sonraki adıma geçiniz.

10- Inbox’ a sağ tıklayın ve Edit seçeneğinden kendi hesabınızın özelliklerine girin.

12- Giden Mail Sunucusu ayarlarından Server Port alanından 25 nolu portu 587 olarak değiştirmeniz gereklidir.