Otuzbir Kimya Web Sitesi Hizmete Açılmıştır.

Otuzbir Kimya ve Sanayi Türk Limited Şirketi 1956 yılında kurulmuştur. Türkiyede ilk Sodyum Sülfür (Na2SO4) fabrikasını Alman teknolojisi ile kuran şirketimiz kömür (karbon) ve Sodyum sülfat (Na2So4) bileşiminden elde edilen bu ürün ile 1985 yılına kadar dericilik sektörüne hizmet vermiştir. Bu yıllarda tekstil ve deterjan sanayindeki büyüme Sodyum sülfatın satışını cazip kılmış ve Acıgöldeki Sodyum sülfat tesislerimiz hızla geliştirilerek bugün ki seviyesine getirilmiştir. Dünyadaki en saf ve temiz Sodyum sülfatın rafine kalitesinde hammadde olarak üretildiği göl olan Acıgölde toplamı yaklaşık 6.067.000 m2 olan 25 havuz kapasitesi ile üretim yapan şirketimiz halen tekstil ve deterjan sanayilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Yıllık kapasitemiz 125.000 ton/yıllık’dır. Tesislerimizde laboratuar mevcut olup siz müşterilerimize en kaliteli Sodyum sülfatın gönderilmesi amaçlanmaktadır. Araç parkımızda ekskavatörler, kepçeler, kamyonlar, kamyonetler, yükleyiciler mevcuttur.

Ayrıca Tekel yasasında yapılan değişiklik sonucunda tuz üretimi özel sektöre açılmış olup göl tuzu üretim ruhsatı alan şirketimiz tuz üretimine başlamıştır.

Çevre: Şirketimiz kurulduğundan beri bu konuda doğaya saygı bilinci ile ödün vermeden çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Çardak ilçesinde her yıl binlerce fidan dağıtımı şirketimiz tarafından yapılmaktadır.