Yukarı Çık

Sosyal Medya Planlaması ve Yönetimi

SOSYAL MEDYA PLANLAMASI VE YÖNETİMİ

Firmanızın tanıtımı, bilinirliği, pazarlama ve marka itibarı faaliyetleri için sosyal medya planlaması ve yönetimi hizmetlerimiz için bizi her zaman arayabilirsiniz. Aşağıda sosyal medya planlamsı ve yönetim hizmetlerimiz hakkında kısa bilgileri yer almaktadır.

Hangi sosyal medya mecraları için?

Linkedin, Facebook, Youtube, Imstagram vb. hesaplarınız profesyonel standartlarda açılmakta ve yapılandırılmaktadır.

Linkedin yapılandırılması

  • İş dünyasını Facebook'u olan Linkedin web sayfanız hazırlanır.
  • Firma yetkililerinizin ayrı Linkedin profilleri kurulur ve öz geçmişleri titizlikle tanımlanır.
  • Linkedin hesabı olan müşteri, iş ortağı ve çalışma faaliyetlerinize ilgi duyacak profesyoneller kuracağımız iş ağınıza davet edilir.
  • Linkedin hesabımızda yapacağımız duyurular profesyoneller tarafından anında okunur. Aynı zamanda iş ağzımızda bulunan profesyonellerin işleri ile ilgili güncellemeleri de izlenebilir.

Paylaşım sayısı ve sıklığı

Tüm sosyal medya hesaplarınızdan birlikte belirleyeceğimiz sayıda paylaşım yapılır. Paylaşımlar önceden belirlenir ve stoklanır. Böylece, stokta duran paylaşımlar yapılan takvime göre ekibimiz tarafından gününde paylaşılır.

Grafik tasarım

Paylaşımlarınızın grafik tasarımları grafikerlerimiz tarafından hazırlanır ve onayınıza sunulur.

İçerik yazarlığı

Paylaşımların kısa metinleri tarafımızdan yazılıp firmanızın onayına sunulur.

Ne tip paylaşımlar hazırlıyoruz?

Mevcut veya yeni ürün tanıtımları, devam eden projeler hakkında, başarılarınız, başkaları tarafından hakkınızda yapılan olumlu atıflar, etkinlikler, fuarlar, iş gezileri, firmanıza gelen özel ziyaretçiler, ülke distribütörlerin tanıtımı, sektörel bilgilendirmeler, tanıtım/eğitim videolarınız, unu biliyor muydunuz? başlıklı içerikler vb. firma yetkilileriniz ile sıkı iletişimde olarak hazırlanır.

Sosyal medya hesaplarınızın web sitenize bağlanması

Web sitenizde bir blog bölümü açılır. Yapılacak paylaşımların aynısı web sitenizde yer alan bloğun içine de etiketlenerek eklenir. Böylece, sosyal medya hesaplarınızdan web sitenize önemli bir akış sağlanır. Bu ziyaretçi artışı ise, web sitenizin en üst sıralara oturmasına öncülük eder.

Rakip analizi

Rakip veya paralel sektörlerde sosyal medya faaliyetleri gösteren hesaplar takip edilir ve tarafınıza yorumlarımızla sunulur.

İlk etapta yapılan çalışmalar

  • Sosyal medya hesapları kurulur.
  • Mevcut web sitenizde yer alan eski paylaşımlar yeniden hazırlanıp sosyal medya hesaplarına eklenir.
  • Sosyal medya hesaplarınız hazır olduğu zaman, müşterilerinize “Sosyal medyada bizi takip edin” başlıklı toplu e-bülten ile davet edilir.

Paylaşımlarınıza yapılan yorumlar

Tüm sosyal medya hesaplarınıza gelen yorum veya direk mesajlar kontrol edilir. Bu kontrol işlemi her gün yapılır ve mesajlar tarafınıza iletilir.

Sosyal medyada reklam verme

Belirleyeceğiniz bütçeye göre sosyal medyada firma tanıtımınızı yapmak için reklam planlaması yapılır. Reklamlar müşteri kitlemize yönelik kurulur.

İstatistik

Web siteniz ve sosyal medya hesaplarınızın istatistik raporları alınır ve her ayın sonunda yapacağımız yorum analizi ile sizlere sunulur.