Yurt Konserve yeni web sitesine kavuştu.

1952 yılında İstanbul’da Vatan Konserve markası ile sektöre adını yazdıran Yurt Konserve, yarım asrı aşan bir süredir, ilk günkü heyecan ile kalite ve hizmet anlayışından ödün vermeden, her daim sektöründe yenilikçi olmak ilkesi ile başarı dolu hikâyesini yazmaya devam ediyor.

Yurt Konserve; Kabasakal ailesinin 1952 yılından günümüze kadar başarılı bir çalışmanın sonucunda oluşturduğu bir markadır.

Yurt Konserve, gerek yurt dışından gerekse yurt içinden coğrafi bölgelerin özelliğini taşıyan özenle seçilmiş en kaliteli ham maddeleri, kalite kontrol laboratuvarından aldığı onay ile alımlarını gerçekleştirmektedir.

Yurt Konserve üretim tesislerinde; Türk geleneksel mutfağına uygun hazır yemek üretimi gerçekleştirmektedir. Urun yelpazesinde, Barbunya Pilaki, Yaprak Sarma, Fasulye Pilaki, Patlıcan Kızartma, Kuru Fasulye, Soslu ve Yağlı Uskumru Fileto, Haşlanmış Nohut, Fasulye, Barbunya, Mısır, Garnitür, Bezelye, Aşure vb. ürünler bulunmaktadır. Ayrıca, Üretim tesislerinde tüm bu ürünlerin yanında dünyanın farklı ülkelerinin mutfağına ve damak tadına, taleplere göre özel ürünlerde üretilmektedir.

66 yılı aşan bilgi, birikim ve sektör tecrübesi ile Türkiye’de hiper, süper, discount ve yerel marketler bazında 20 bini aşan mağazaya gerek özel marka gerekse “YURT” markası ile sunulmaktadır. Bununla birlikte, USD, İngiltere, Fransa, Almanya, Avustralya, Kanada, Macaristan, Türkmenistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kıbrıs, İran, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Etiyopya, Uganda, Irak, Suudi Arabistan, Libya gibi birçok ülkelere de ihracat yapmaya devam etmektedir.

Yurt Konserve, birçok ulusal gıda markalarına özel markalı ürünler üretmektedir.

Uluslararası gıda yardım kuruluşlarının, güvenilir markalar arasına aldığı Yurt Konserve, hem milli hem de ulusal yardım kuruluşlarına direkt ya da endirekt ürünlerde üretmektedir.

Ülkemizde tarımın güçlü olduğu Ege bölgesinde toplamda 20 bin metrekarelik alan üzerinde inşaatı bitmek üzere olan yeni tesislerinde, artan üretim kapasitesiyle birlikte yurt içinden ve yurt dışından gelen özel taleplere kaliteden ödün vermeden üretmeye devam edecektir.