Yukarı Çık

Prof. Dr. Berrin Günaydın web sitesi hizmete açılmıştır.

Mayıs 2016 itibari ile berringunaydin için hazırladığımız web sitesi hizmete açılmıştır.

Berrin Günaydın

Tıp Fakültesi > Cerrahi Tıp Bilimleri > Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Prof.Dr.D.Berrin Gunaydin, (Farmakoloji Bilim Doktoru)

Dr. Günaydın Kahramanmaraş’ta doğdu. 1976-1983 tarihinde Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde ve 1983-1989 tarihinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim aldı. 1989 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda başladığı uzmanlık eğitimini 1994 yılında tamamladı. Uzmanlık eğitimi sırasında 1991-1992 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bursuyla Amsterdam Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji Anabilim Dalı’nda misafir araştırma görevlisi olarak çalıştı 1994-2000 tarihlerinde Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda Farmakoloji doktorası yaptı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda 2000 yılında yardımcı doçent, 2002 yılında docent, 2007 yılında Profesör ünvanlarını aldı. Halen Profesör olarak görevine devam etmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

Dr. Berrin Günaydın Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD) Obstetrik Anestezisi Komitesi Başkanı ve Obstetrik Anestezi Eğitim Kursu Koordinatör Yardımcısı ve aynı zamanda TARD Denetleme Kurulu üyesidir. Ayrıca Avrupa Anestezi Derneği (European Society of Anaesthesiologists:ESA) ve Amerikan Obstetrik Anestezi ve Perinatoloji Derneği (Society of Obstetric Anesthesia and Perinatology:SOAP ) üyesidir. Dr Günaydın 2004 yılında “Antioxidant effects of Local Anesthetics” adlı araştırmasıyla Novartis Pharmacology Araştırma Ödülü almıştır. 2008 yılında da “Intrathecal hyperbaric or isobaric bupivacaine and ropivacaine with fentanyl for elective caesarean section” adlı çalışmasıyla SOAP Residents’ Forum’da Sözlü bildiri ödülü almıştır. Birçok ulusal ve uluslararası anestezi derneği toplantıları ve forumları ile dünya kongrelerine hem konuşmacı hem de kurs eğitmeni olarak davet edilmiştir.

Tübitak’ın Turkish Journal of Medical Sciences adlı Dergisi’nde Yardımcı editörlerden biridir. Kırktan fazla uluslararası indekslerde taranan dergilerde ve 65’den fazla ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri vardır. www.painfreebirthing.com adlı websitesini Türkçeye çevirmiştir. Ayrıca “Easy Labor (2008)” ile “Textbook of Clinical Anesthesia (2012)” adlı kitapların çeviri editörüdür. Temel Anestezi Kitabının 1. ve 2. baskısında Obstetrik ve Jinekolojik Anestezi (2012) ve Ağrısız Doğum (2016) Bölümleri ile Temel Anestezi El Kitabında Obstetrik ve Jinekolojik Anestezi (2013) bölümü yazmıştır. 2006 yılından beri Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Probleme Dayalı Eğitim ve Akılcı Farmakoterapi stajında Eğitim Yönlendiricisi olarak görev yapmaktadır. Son yıllarda lipozomal bupivakainle ilgili in vitro ve in vivo deneysel araştırmalar üzerinde çalışmaktadır.