Prof. Dr. Berrin Günaydın web sitesi hizmete açılmıştır.

Kahramanmaraş’ta doğdum. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde (1976-1983) ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde (1983-1989) eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimimi yaptım (1989-1994). Uzmanlık eğitimim sırasında Milli Eğitim Bakanlığı bursuyla Amsterdam Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji Anabilim Dalı’nda misafir araştırma görevlisi olarak çalıştım (1991-1992). Daha sonra Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda Farmakoloji doktorası yaptım (1994-2000). Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda 2000 yılında yardımcı doçent, 2002 yılında docent, 2007 yılında Profesör ünvanı aldım ve halen profesör olarak görevime devam etmekteyim. Evli ve bir çocuk annesiyim.

Gazi Üniversitesi Klinik Araştırmlar Etik Kurul Başkanıyım. Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD) Obstetrik Anestezi Komitesi Başkanı (2016-2020) ile Obstetrik Anestezi Eğitim Kursu Koordinatör Yardımcısı (2015-2019) ve ayrıca Avrupa Anestezi Derneği (European Society of Anaesthesiologists:ESA) ve Amerikan Obstetrik Anestezi ve Perinatoloji Derneği (Society of Obstetric Anesthesia and Perinatology:SOAP ) üyesiyim. ESA’nın OLA Sınav Merkezi Sorumlusu ve TARD’nin Çevrimiçi Asistan Değerlendirme Sınav Koordinatörü ve ESA Asistan Değişim Programı (Trainee Exchange Program:TEP) sorumlusuyum. Gazi Tıp Fakültesi Eğitimi Akreditasyonu ve Avrupa Anesteziyoloji Eğitimi Akreditasyon Programlarında çalıştım.

‘Obstetric Anesthesia for Co-morbid Conditions’ (Springer Publishing AG, 2018) ve ‘Doğumda Analjezi/Sezaryende Anestezi’ (Medyay Yayınevi, 2019) kitaplarının editörüyüm. www.painfreebirthing.com adlı websitesinin, ‘Easy Labor’ (İlke Yayınevi, 2008) ile ‘Textbook of Clinical Anesthesia’ (Nobel Tıp, 2012) kitaplarının çeviri editörüyüm. Ayrıca Türkçe Temel Anestezi Kitaplarının birçoğunda obstetrik ve jinekolojik anestezi bölümlerini yazdım.

Tübitak Turkish Journal of Medical Sciences Dergisi ve Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Dergisi’nin yardımcı editörüyüm.

2010 yılından beri Tübitak Turkish Journal of Medical Sciences Dergisi’nde yardımcı editörüm ve 2017 yılından beri de Türk Anestezi ve Reanimasyon Dergisi’nin Obstetrik Anestezi Bölüm Editörüyüm.

Ulusal ve uluslararası platformlarda araştırma ödülleri aldım. Birçok ulusal ve uluslararası anestezi derneği toplantıları ve forumları ile dünya kongrelerine hem konuşmacı hem de kurs eğitmeni olarak davetli olarak katıldım. Pubmed/scopus/diğer yabancı indekslerde Türkçe ve yabancı dilde yayınlanmış birçok bilimsel makalem vardır.