Yukarı Çık

VİG METAL web sitesi hizmete açılmıştır.

Kasım 2014 itibariyle vigmetal web sitesi hizmete açılmıştır.VIG Metal, alüminyum ve magnezyum gibi hafif metallerden levha ve rulo üretmek amacıyla 2006 yılında Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuştur. VIG Metal faaliyetlerine dünya da ilk kez çift merdaneli döküm yöntemiyle 1500mm genişliğinde magnezyum levha üretiminde 5000mton/yıl üretim kapasitesiyle 2008 yılında başlamıştır.

VIG Metal Magnezyum bölümü, magnezyum levha ürünlerinin yüzey kalitesini geliştirmeye yönelik AR-GE faaliyetlerine devam etmektedir. 2010 yılında, VIG Metal Magnezyum bölümü, kum kalıba döküm yöntemi kullanarak, savunma sanayine parça imalatına başlamıştır. Bugün magnezyum ürünlerimiz klişe, pantograf, otomotiv ve savunma sanayine hizmet etmeye devam etmektedir.

VIG Metal Alüminyum bölümü, sürekli döküm ve soğuk hadde yöntemlerini kullanarak üretim faaliyetlerine 2012 yılında yıllık 12000 ton kapasite ile başlamıştır. Yıllık üretim kapasitemi ikinci sürekli döküm ünitesinin devreye girmesi ile 2013 yılında, yıllık üretim kapasitemiz 24.000 tona ulaşmıştır. VIG Metal Alüminyum bölümü, yurtiçi ve yurtdışında sayılı firmalara hizmet etmektedir. Başlıca hizmet ettiğimiz sektörler; elektrik elektronik, reklam, beyaz eşya, ulaşım ve otomotiv’dir.